İNGİLİZCE TEKSTİL ve KONFEKSİYON SÖZLÜKLERİ

 
               
  İNGİLİZCE SERİ

İngilizce - Türkçe
Sözlüklerde alfabetik
sıra İngilizce'dir.

Türkçe - İngilizce
Sözlüklerde alfabetik
sıra Türkçe'dir.

   
    TEKSTİL
İngilizce - Türkçe
KONFEKSİYON
İngilizce - Türkçe
  TEKSTİL
Türkçe - İngilizce
KONFEKSİYON
Türkçe - İngilizce
 
 
TEKSTİL SÖZLÜKLERİ; elyaf, iplik, dokuma, örme ve kumaşı kapsar. bunların makine ve üretim teknolojileri, iplik ve kumaş çeşitleri, iplik ve kumaş hataları, tekstil performansı, tekstil ve konfeksiyon testleri, kalite kontrol, makine çeşitleri, makine parçaları, tekstil ürünleri, konfeksiyon ana malzemeleri, genel işletme donanımları ile ilgili sözcük ve deyimleri içermektedir.
Ayrıca; sözlüklerin sonunda, önemli tekstil mesleki bilgileri kapsayan tablolar yer almaktadır. Tekstil makineleri ve aksesuarlarının gruplar halinde Türkçe karşılıklarının yer aldığı önemli bir eke sahiptir.

KONFEKSİYON SÖZLÜKLERİ; model, kalıp, serim, kesim, dikiş, presleme ve ütüleme teknikleri, ilgili makineler, giysi çeşitleri, giysi ölçüleri, giysi parçaları, konfeksiyon işlemleri, aksesuar çeşitleri, makine parçaları, genel işletme donanımları ile ilgili sözcük ve deyimleri içermektedir.
Ayrıca; konfeksiyon makine ve aksesuarlarının tamamının gruplar halinde Türkçe karşılıklarını ve bazı önemli mesleki tabloları kapsamaktadır.

TEKSTİL ve KONFEKSİYON SÖZLÜKLERİ; her biri yaklaşık 10.000 tekstil veya konfeksiyon terimini kapsamaktadır.
Sayfa sayısı 360 - 400 civarındadır. Sözlükler bir bütün olarak düşünülmüş ve tekrardan kaçınılmıştır. Bu nedenle; Tekstil Sözlüğü'nde bulamadığımız kelimeyi, Konfeksiyon Sözlüğü'nde de arayınız.

Baskı ve Cilt Kalitesi: Birinci hamur kağıda basılmış olup, kağıdı, baskısı ve cilt kalitesi birinci sınıftır. Renkli ithal kuşe kağıda baskılı selefon kapaklıdır.
Tüm sözlüklerin boyutu; 11,5 x 17 cm'dir. Orta Sözlük Serisi, Cep Sözlükleri'nin iki katı büyüklüğündedir. İçerik olarak Cep Sözlükleri'ne nazaran % 250 fazla kelime vardır.